پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

امیر مؤمنان امام علی (علیه السلام):
ای کمیل بن زیاد!
مردم سه دسته اند، دانشمند الهى، آموزنده اى بر راه رستگارى و پشه هاى دست خوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که به دنبال هر سر و صدایى مى روند و با وزش هر بادى حرکت مى کنند؛ نه از روشنایى دانش نور گرفتند و نه به پناهگاه استوارى پناه یافته اند.
اى کمیل: دانش بهتر از مال است زیرا علم، نگهبان تو است و مال را تو باید نگهبان باشى مال با بخشش کاستى پذیرد اما علم با بخشش فزونى گیرد و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال، نابود مى گردد. اى کمیل بن زیاد شناخت علم راستین (علم الهى) آیینى است که با آن پاداش داده مى شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى کند و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش فرمانروا و مال فرمانبر است.
اى کمیل ثروت اندوزان بى تقوا مرده گرچه به ظاهر زنده اند، اما دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده اند، بدن هایشان گرچه در زمین پنهان اما یاد آنان در دل ها همیشه زنده است.
کلمات قصار نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷

سطل زباله ای به نام Mill توسط یک استارت آپ کالیفرنیایی به همین نام تولید شده است که در آشپزخانه کاربر قرار می گیرد و اکثر انواع ضایعات مواد غذایی به استثنای استخوان های بزرگ، مقادیر زیاد چربی یا روغن و مقادیر زیاد  شکر یا غذاهای شیرین را می پذیرد.

این سطل زباله که بدنه فولادی دارد به طور روزانه زباله ‌های مواد غذایی را کم آب کرده و آنها را آسیاب می‌کند آن را به غذای خشک برای مرغ و طیور تبدیل می‌ نماید. بر اساس ادعای این شرکت، فیلتر زغال چوب نارگیل قابل تعویض، بوی این پسماند ها را در طول فرآیند به حداقل می رساند. پس از چند هفته، هنگامی که سبد جمع آوری Mill  پر از خاک (دانه های خشک) شد، آن را از سطل خارج می کنند تا بتوان محتویات آن را در جعبه حمل و نقل که از پیش پرداخت آن انجام شده است، ریخت. سپس آن جعبه به شرکت بازگردانده می شود تا به عنوان یک مکمل غذایی برای مرغ (پس از پردازش بیشتر) استفاده شود.

این اختراع ضمن آنکه باعث می شود تا افراد به دفعات کمتری برای دفع زباله بیرون بروند، به حفظ محیط زیست همچنین تأمین خوراک برای طیور و صرفه جویی اقتصادی نیز کمک می نماید.

نحوه عملکرد این سطل زباله را در ویدئو بالا ببینید.

کد خبر: 079

تاریخ انتشار7 تیر 1402

دسته بندی: اختراع، نوآوری

تحریریه پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

منبع خبر: Mill

  برای دریافت جدید ترین اخبار علم و فناوری کلیک کنید