پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

امیر مؤمنان امام علی (علیه السلام):
ای کمیل بن زیاد!
مردم سه دسته اند، دانشمند الهى، آموزنده اى بر راه رستگارى و پشه هاى دست خوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که به دنبال هر سر و صدایى مى روند و با وزش هر بادى حرکت مى کنند؛ نه از روشنایى دانش نور گرفتند و نه به پناهگاه استوارى پناه یافته اند.
اى کمیل: دانش بهتر از مال است زیرا علم، نگهبان تو است و مال را تو باید نگهبان باشى مال با بخشش کاستى پذیرد اما علم با بخشش فزونى گیرد و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال، نابود مى گردد. اى کمیل بن زیاد شناخت علم راستین (علم الهى) آیینى است که با آن پاداش داده مى شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى کند و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش فرمانروا و مال فرمانبر است.
اى کمیل ثروت اندوزان بى تقوا مرده گرچه به ظاهر زنده اند، اما دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده اند، بدن هایشان گرچه در زمین پنهان اما یاد آنان در دل ها همیشه زنده است.
کلمات قصار نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷

 طبق گزارش روابط عمومی دفتر توسعه اختراعات و نوآوری، جلسه جمع بندی نهایی هیأت انتخاب و داوری جشنواره علمی پژوهشی خواجه نصیر الدین طوسی در روز پنجشنبه 31 فروردین ماه 1402 در دفتر مؤسسه برگزار و بر اساس امتیازات هیأت داوران، نفرات برگزیده و استعداد های برتر مشخص شدند.

بر این اساس از مجموع 115 اثر دریافتی از تمامی مقاطع تحصیلی، 7 نفر از دانش پژوهان به عنوان برگزیدگان اصلی، 3 نفر شایسته دریافت دیپلم افتخار و 12 نفر شایسته تقدیر شناخته شدند.

همچنین زمان و مکان مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برگزیده سومین دوره جشنواره علمی پژوهشی خواجه نصیر الدین طوسی یه شرح زیر خواهد بود:

زمان برگزاری اختتامیه رویداد: 18 اردیبهشت ماه 1402

مکان:  مرکز همایش های اندیشه معلم  واقع در تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، روبروی پارک دلاوران جنب مجتمع فرهنگی آموزشی معلم

ضمنا دعوتنامه این مراسم نیز به صورت جداگانه و اختصاصی برای مدعوین ارسال خواهد شد.

دبیرخانه جشنواره علمی پژوهشی خواجه نصیر الدین طوسی

کد خبر: 064

تاریخ انتشار:  31  فروردین 1402

دسته بندی: رویداد علمی

تحریریه پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری