پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

امیر مؤمنان امام علی (علیه السلام):
ای کمیل بن زیاد!
مردم سه دسته اند، دانشمند الهى، آموزنده اى بر راه رستگارى و پشه هاى دست خوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که به دنبال هر سر و صدایى مى روند و با وزش هر بادى حرکت مى کنند؛ نه از روشنایى دانش نور گرفتند و نه به پناهگاه استوارى پناه یافته اند.
اى کمیل: دانش بهتر از مال است زیرا علم، نگهبان تو است و مال را تو باید نگهبان باشى مال با بخشش کاستى پذیرد اما علم با بخشش فزونى گیرد و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال، نابود مى گردد. اى کمیل بن زیاد شناخت علم راستین (علم الهى) آیینى است که با آن پاداش داده مى شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى کند و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش فرمانروا و مال فرمانبر است.
اى کمیل ثروت اندوزان بى تقوا مرده گرچه به ظاهر زنده اند، اما دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده اند، بدن هایشان گرچه در زمین پنهان اما یاد آنان در دل ها همیشه زنده است.
کلمات قصار نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷

در ماشین های لباسشویی به دلیل اصطکاک بین لباس و دیواره دستگاه، تکه های میکروپلاستیک تولید شده و اغلب به داخل آب‌ها تخلیه می‌شوند که منجر به آلودگی آب در دراز مدت و آسیب به انسان و سایر موجودات محیط زیست می شود. شرکت سامسونگ و یک شرکت پوشاک ورزشی در ایالات متحده برای مقابله با میکروپلاستیک هایی که در طول فرآیند شستشو لباس تولید می شود با یکدیگر همکاری کرده‌اند. طبق ادعای سامسونگ، فیلتر جدید این شرکت می تواند انتشار میکروپلاستیک ها را با جلوگیری از تخلیه آنها به اقیانوس در پایان دوره های شستشو تا 54 درصد کاهش دهد. این تکنولوژی از نیمه دوم سال 2023 در ماشین های لباسشویی منتخب سامسونگ در اروپا در دسترس خواهد بود و همچنین می توان آن را به صورت جداگانه خریداری کرد و برای هر لباسشویی موجود در بازار صرف نظر از برند استفاده نمود.

کد خبر: 037

تاریخ انتشار:   21 دی 1401

دسته بندی: نوآوری

تحریریه پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

منبع خبر:  NEWS SAMSUNG