پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

امیر مؤمنان امام علی (علیه السلام):
ای کمیل بن زیاد!
مردم سه دسته اند، دانشمند الهى، آموزنده اى بر راه رستگارى و پشه هاى دست خوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که به دنبال هر سر و صدایى مى روند و با وزش هر بادى حرکت مى کنند؛ نه از روشنایى دانش نور گرفتند و نه به پناهگاه استوارى پناه یافته اند.
اى کمیل: دانش بهتر از مال است زیرا علم، نگهبان تو است و مال را تو باید نگهبان باشى مال با بخشش کاستى پذیرد اما علم با بخشش فزونى گیرد و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال، نابود مى گردد. اى کمیل بن زیاد شناخت علم راستین (علم الهى) آیینى است که با آن پاداش داده مى شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى کند و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش فرمانروا و مال فرمانبر است.
اى کمیل ثروت اندوزان بى تقوا مرده گرچه به ظاهر زنده اند، اما دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده اند، بدن هایشان گرچه در زمین پنهان اما یاد آنان در دل ها همیشه زنده است.
کلمات قصار نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷

افزایش تعداد خودروها در شهرها مشکلات ترافیکی را در همه جا ایجاد کرده است. زمانی که تعریض جاده ها کمکی نکرد، پل ها ساخته شد و بعد از آن تونل ها؛ اما با این حال، به نظر نمی رسد مشکلات ترافیکی از بین برود. بنابراین نسل جدیدی از مبتکران می خواهند اتومبیل هایی بسازند که بتوانند پرواز کنند.

تصور کنید وقتی در یک ترافیک سنگین گیر افتاده اید با فشار دادن یک دکمه، مجموعه ای روتوری بر روی ماشین شما باز شود و اتومبیلتان را به هوا ببرد و در قسمتی از جاده که خلوت تر است فرود بیایید. درست شبیه صحنه ای از یک فیلم علمی تخیلی.

یک شرکت چینی خودرو های پرنده به نام Aeroht  قصد دارد چنین خودرویی را تا سال 2025 تولید کند. مفهوم ماشین پرنده  با یک هواپیمای کوچک عمود پرواز که می تواند 4 تا 5 مسافر را در مسافت های کوتاه حمل کند، کاملا همپوشانی دارد. اما چشم انداز شرکت Aeroht یک تاکسی پرنده نیست، بلکه خودرویی است که می تواند در صورت نیاز پرواز کند در حالی که بیشتر در جاده حرکت می کند. این وسیله نقلیه تا کنون دو آزمایش پرواز موفق انجام داده است.

کد خبر: 032

تاریخ انتشار:   8 دی 1401

دسته بندی: نوآوری

تحریریه پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

منبع خبر: Aeroht