پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

امیر مؤمنان امام علی (علیه السلام):
ای کمیل بن زیاد!
مردم سه دسته اند، دانشمند الهى، آموزنده اى بر راه رستگارى و پشه هاى دست خوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که به دنبال هر سر و صدایى مى روند و با وزش هر بادى حرکت مى کنند؛ نه از روشنایى دانش نور گرفتند و نه به پناهگاه استوارى پناه یافته اند.
اى کمیل: دانش بهتر از مال است زیرا علم، نگهبان تو است و مال را تو باید نگهبان باشى مال با بخشش کاستى پذیرد اما علم با بخشش فزونى گیرد و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال، نابود مى گردد. اى کمیل بن زیاد شناخت علم راستین (علم الهى) آیینى است که با آن پاداش داده مى شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى کند و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش فرمانروا و مال فرمانبر است.
اى کمیل ثروت اندوزان بى تقوا مرده گرچه به ظاهر زنده اند، اما دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده اند، بدن هایشان گرچه در زمین پنهان اما یاد آنان در دل ها همیشه زنده است.
کلمات قصار نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷

اگرچه ممکن است یک مجموعه دیگر از اسکیت های برقی به نظر برسند اما در واقع این ابداع، کمی متفاوت است.  این کفشها  با چرخ های موتوری سرعت راه رفتن شما را تا 2.5 برابر زیاد می کند! این کفش که Moonwalkers نام دارد، توسط شرکت spinoff دانشگاه Carnegie Mellon ایالات متحده طراحی شده است.

همانطور که کاربر راه می‌رود، یک موتور 300 واتی هشت چرخ پلی ‌اورتان دستگاه را می‌چرخاند و حسی شبیه راه رفتن در یک «پیاده ‌رو متحرک» در فرودگاه ایجاد می‌کند. Moonwalkers هنگام حرکت در سراشیبی سرعت چرخ خود را تنظیم می کند، بنابراین کاربران از کنترل خارج نخواهند شد. چرخ‌های این سیستم در حالت Shift، می‌توانند هنگام راه رفتن کاربر آزادانه بچرخند.  اما در حالت Lock، در جای خود قفل می شوند؛  این بدان معناست که کاربر می تواند کارهایی مانند بالا رفتن از پله ها یا حتی ایستادن در یک مکان را بدون نگرانی از به هم خوردن تعادل انجام دهد. شرکت سازنده، این کفش ها را با قیمت 1399 دلار در اختیار مشتریان قرار می دهد.

کد خبر: 025

تاریخ انتشار:   3 آذر 1401

دسته بندی: نوآوری

تحریریه پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری